Ознака: ТВ-серија

Повторната средба на „Пријателите“ успешно ја наплати носталгијата

Долгоочекуваната повторна средба на шесте ѕвезди на „Пријатели“ се емитуваше во четвртокот, 17 години по завршувањето на култната серија, а оригиналните членови на актерската...

Снимањето на „Пријатели“ ќе почне во Лос Анџелес во април

Снимањето на повратничката епизода на „Пријатели“ ќе почне најрано во април, по неколкуте одложувања, откри Дејвид Швимер во радио-гостување на „Сириус екс-ем“. Првично беше предвидено...

„Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

Телевизиската серија „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето во Шведска, доаѓа и најавата за емитување во Норвешка, на Норвешката...

Кенет Брана ќе го глуми Борис Џонсон

Наградуваниот ирски актер Кенет Брана ќе го глуми Борис Џонсон во нова мини телевизиска драмска серија за справувањето на Велика Британија со пандемијата на...

Облеката е „вистинската ѕвезда“ во „Слом“

Тоа што Кери Бредшо не успеа да го стори со култните модели на чевли по зимските улици на Менхетн во телевизиската серија „Сексот и...

„Дамски гамбит“ е досега најуспешна мини-серија на „Нетфликс“

Стриминг гигантот „Нетфликс“ објави дека „Дамски гамбит“ станала негова најуспешна мини-серија досега, пренесуваат светските медиуми. Шаховската драма од седум епизоди има рекордни 62 милиони прегледи...

Зад успехот на „Дамски гамбит“ стои Гари Каспаров

Успехот на телевизиската серија „Дамски гамбит“ на „Нетфликс“ ги изненади и оние кои учествуваа во нејзиното создавање. Поранешниот светски шампион во шах, Гари Каспаров,...

Џилијан Андерсон се подготвувала со гласовни тренери за улогата на Маргарет...

Американската актерка  Џилијан Андерсон (52) открива дека имала два гласовни тренери со кои вежбала во темни и напуштени простории за да се подготви за...

Гледачите опседнати со новата ТВ-серија „Шума“

Новата мини-серија на „Нетфликс“ со наслов „Шума“, адаптација на романот на Харлан Кобен, претставува уште една извонредна полска продукција на американскиот стриминг-сервис. Трилер-серијата „Шума“ има...

Ќе се снима продолжение на српската ТВ-серија „Јужен ветер“

Доколку се сѐ одвива според планот, веќе на почетокот на 2021 година се очекува премиера на филмот „Јужен ветер 2“ во кината, а потоа...