Ознака: состанок

Без договор заврши втората средба меѓу Синдикатот на УПОЗ и Владата

Без договор заврши втората средба меѓу Синдикатот на УПОЗ и Владата за барањата на вработените во судската и јавнообвинителската служба. До петок или следната...

Експертски работни групи од Македонија и Бугарија оствариле состанок, со фокус...

Вчера, во Скопје, бил одржан состанок на експертските работни групи на министерствата за надворешни работи на Македонија и Република Бугарија, соопшти МНР на официјалната...

Министерскиот состанок на Г20 заврши без договор за намалување на емисиите...

Состанокот на министрите за животна средина од земјите-членки на Г20, чиј домаќин беше Индија, заврши без да се постигне договор за некои точки, особено...

Путин ги прими Пригожин и војниците на „Вагнер“ по обидот за...

Претседателот Владимир Путин во Кремљ го прими шефот на паравоената компанија „Вагнер“ и неговите команданти за да разговараат за причините за обидот за вооружен...

Одам во Брисел, но нема да разговарам со Курти, истакна Вучиќ

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за РТС изјави дека нема да разговара со премиерот на приштинските привремени институции Албин Курти во Брисел. Ќе разговара...

ЕУ очекува Вучиќ и Курти да одговорат на повикот на Борел...

ЕУ очекува српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерот на приштинските институции Албин Курти да одговорат без предуслови на поканата на високиот претставник за надворешна...

Вучиќ: Решив да не кажам ниту еден збор за средбата со...

Српскиот претседател Алексанадар Вучиќ изјави дека нема да каже ниту збор за денешната средба со претставниците на земјите од Квинте, наведувајќи дека така е...

Каква иднина нуди европската политичка заедница?

Унапредување на политиките во три значајни сфери Европските лидери неодамна се состанаа во Молдавија, па така, визијата со формирањето на европската политичка заедница да се...

ЕУ свикува кризен состанок за испраќање тимови за пребарување и спасување...

ЕУ ќе свика кризен состанок на Интегрираниот политички кризен одговор (ИПЦР) поради земјотресите што ги погодија Турција и Сирија. На средбата ќе стане збор за...

Вучиќ го напуштил состанокот во партијата, бил подготвен на оставка, пишуваат...

Претседателот на Извршниот комитет на Српската напредна партија (СНС), Дарко Глишиќ синоќа изјави дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ, доколку остане на своите ставови...