Ознака: скрипал

Борисов: Бугарија нема да протерува руски дипломати

Бугарија нема да протерува руски дипломати како одговор на труењето на рускиот шпион Сергеј Скрипал, за што британската влада ја обвини Москва, изјави денеска...

Јулија Скрипал се освестила и почнала да зборува

Здравствената состојба на Јулија Скрипал брзо се подобрува, соопшти синоќа болницата каде што е сместена ќерката на поранешниот руски двоен шпион Сергеј Скрипал. - Состојбата...

Скотланд јард: Скрипал бил отруен на влезната врата на неговиот дом

Британската полиција соопшти дека верува оти поранешниот двоен агент Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија првпат дошле во контакт со нервниот агенс со кои...

Матис: Руската влада го изведе „обидот за убиство“ на Скрипал

Министерот за одбрана на САД, Џејмс Матис, изјави дека труењето на поранешниот двоен шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија во Велика Британија се...

Захарова: Лондон како доверливи ги чува податоците за Скрипал

Велика Британија како доверливи чува некои од податоците за соработката со Организацијата за забрана на хемиско оружје (ОПЦВ), за да манипулира со информациите за...