Ознака: скопјанка

Скопјанка дома родила мртво бебе, итно е пренесена на гинекологија

Дваесет и деветгодишна скопјанка вчера била донесена на Клиниката за гинекологија при комплексот клиники „Мајка Тереза“. Од МВР информираа дека жената се породила во домашни услови...

Приведена скопјанка за која била распишана потерница

На булеварот Илинден во Скопје денеска полицијата ја лишила од слобода О.Ј.(69) од Скопје. Како што информираат од МВР, за неа била распишана централна потерница,...

Скопјанка осомничена за трговија со луѓе

Дваесет и седумгодишна жителка на Скопје е приведена во угостителски објект во Тетово поради сомнение за инволвираност во трговија со луѓе. Таа била приведена...

Скопјанка крадела низ Гази Баба

Полицијата приведе 35-годишна скопјанка осомничена за кражби на подрачјето на Гази Баба. Според информациите на МВР, вчера е приведена Б.А.(35) од Скопје поради сомнение за...

Скопјанка го истепала својот помлад сопруг

32-годишен маж од Куманово бил физички нападнат од неговата сопруга која била една година постара од него, соопшти полицијата. Според информации од таму, вчера во...

Скопјанка нападната во казино

24-годишна скопјанка била физички нападната во казино во скопската населба Шуто Оризари, известува МВР. Вчера, околу 21.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека околу...

Прегазена жена во сообраќајна несреќа во Скопје

Четириесет и деветгодишна скопјанка се здоби со тешки повреди во сообраќајна несреќа што се случи синоќа пред хотел на крстосница од улицата Филип Втори...

Скопјанка удрила во четири паркирани возила

Триесет и петгодишна скопјанка со автомобилот синоќа удрила во четири паркирани возила на улицата Ѓурчин Кокале во Скопје. Во незгодата таа се здобила со тешки...

Измамник одзел 2.000 евра од скопјанка

Скопјанка на возраст од 78 години во попладневните часови на 24 август во полиција пријавила дека била измамена од едно лице за сума 1.400...

Измамена скопјанка за 500 долари

Седумдесет и деветгодишна скопјанка пријавила во полицијата дека едно лице ја измамило за сума од 500 долари. Според пријавеното, лицето дошло во нејзиниот дом и...