Ознака: семејна

Не е „семејна драма“, фемицид е!

Во трката за поголема читаност целосно се занемарува суштината на случаите на родово базирано насилство и гласот на жртвата се става во втор план,...

На аукција дело на Кандински зад кое стои трогателна семејна...

Дело на рускиот сликар Василиј Кандински би можело да достигне рекордна цена на аукција во Лондон за неколку недели. Зад продажбата стои семејна приказна...

Продолжена семејната ватерполо-традиција

БОРО СТЕФАНОВСКИ (1) Боро е еден од најголемите ентузијасти во ватерполото во Македонија, кој по „вина“ на својот татко се најде во тој спорт. Тој...