Ознака: Роби Вилијамс

Почна да се прикажува документарецот за Роби Вилијамс

Откако ќе го погледнете овој документарец, сигурно со други очи ќе го гледате дрскиот и харизматичен Роби Вилијамс Неодамна на „Нетфликс“ беше објавен серијал од...

Ник Кејв, Ерик Клептон, Роби Вилијамс преку аукција помагаат на загрозените...

Ерик Клептон, Ник Кејв, Лијам Галагер, Нил Роџерс, се само дел од славните рок и блуз музичари, кои своите предмети ги подарија на аукција,...

Роби Вилијамс објави божиќна песна за ковид-19

Новата песна на 46-годишниот пејач и текстописец Роби Вилијамс, насловена „Can’t Stop Christmas“, се однесува на пандемијата на коронавирусот оваа година. Во текстот на песната,...

Роби Вилијамс на онлајн концерт со членовите на „Тејк дет“

Роби Вилијамс ќе им се придружи на своите поранешни колеги од познатиот британски бенд „Тејк дет“ и тие ќе настапат заедно на онлајн концерт...

Тајсон Фјури ќе сними божиќна песна со Роби Вилијамс

Британската поп-ѕвезда Роби Вилијамс потврди дека ќе го објави својот прв божиќен албум, а на него и дуо со поранешниот светски шампион во тешка...

Роби Вилијамс е подготвен да се врати во „Тејк дет“

Роби Вилијамс, светски познатиот пејач, кој настапи на отворањето на актуелното Светско првенство во фудбал, неодамна изјави дека е подготвен да се врати во...

Роби Вилијамс објасни зошто го покажа средниот прст

Британскиот пејач Роби Вилијамс објасни што имал на ум кога тој го покажа средниот прст кон камерата на церемонијата на отворањето на Светското првенство...

Роби Вилијамс од сопругата доби плантажа со марихуана

Британскиот пејач Роби Вилијамс од сопругата за годишница добил плантажа со марихуана, за да има своја залиха која ќе биде складирана во нивната заедничка...