Ознака: Ристо Магдинчев

Магдинчев: Радува борбената и квалитетна игра на Македонија, верувам во пласман...

Штета што не успеавме да забележиме победа по вчерашната одлична игра. Бевме одлични до 45-та минута, но серијата избрзани шутеви и технички грешки им...

Преку Катар во Франција

Тренерскиот живот на Магдинчев беше интересен и исполнет со многу преселби. Откако тренираше повеќе југословенски екипи, замина во Катар, за оттаму да продолжи во...

Ристо Магдинчев – ракометен глобтротер

Магдинчев ја почна кариерата во РК Југ, за да продолжи во други клубови, а тренерскиот занает го почна во Швајцарија. Нашиот ракометен стратег беше...

Од виденото на СП ракометот оди во нагорна линија

ОД СТРУЧЕН АГОЛ Веќе по три кола на Светското ракометно првенство во Германија и во Данска се издвоија главните фаворити за трката по медали....