Ознака: регионалната

Историска бронза за битолчани

Веспрем триумфира третпат во низа, а вкупно петти пат, откако во финалето го совлада Загреб со 32-30 РАКОМЕТ - ФАЈНАЛФОР-ТУРНИР ВО РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА Ракометарите на Еурофарм...

Кај едни земји помош со багер, кај други на лажиче

Дали ЕУ има еднакви критериуми кон земјите во ЈИЕ за развивање на регионалната соработка Две информации од две различни држави објавени во ист ден ги...

„Оркестар без граници“ се враќа на регионалната сцена

„Оркестар без граници“ се враќа на сцената со регионална турнеја наречена „Ноу ритрн ту нормалити“ со веќе одржаните концерти во Риека, Загреб, Сараево и...

Билатерални царински унии наспроти регионалната соработка

На последната заедничка владина седница Косово и Албанија потпишаа повеќе договори што се однесуваат на заедничкото управување на двете земји, но кои не соодветствуваат...