Ознака: рак на грло

Болеста на фронтменот ја откажа турнејата на „Мегадет“, но нема да...

Фронтменот на групата „Мегадет“, Дејв Мастејн, на социјалните мрежи откри дека му е дијагностициран рак на грлото, пренесуваат светските медиуми. Поради ова, бендот ги...