Ознака: пријава

Полицијата приведе жена заради лажна пријава дека во клиника исчезнало нејзино...

Министерството за внатрешни работи вчера доцна вечерта соопшти дека е лажна пријавата за исчезнато петмесечно бебе во скопска клиника и оти жената која пријавила...

Пријава за злоупотреба на лична карта за подигање брзи кредити

Четириесет и четиригодишна жена од Кочани со живеалиште во Пробиштип вчера во ОВР Пробиштип пријавила  дека нејзината лична карта била злоупотребена за подигање брзи...

Шверцувале луксузни автомобили, осомничени 20 лица

По спроведена претходна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје денеска поведе истрага против осум лица за продолжени кривични дела шверцување, прикривање стоки, кои се предмет...

Два дена по масовното убиство во Белград- полицијата добила 25 пријави...

Два дена по масакрот во ОУ „Владислав Рибникар“ каде загинаа чуварот и осум ученици, полицијата од училиштата добила 25 пријави. Во извештаите на српските медиуми...

Малолоетник лажно пријавил дека има бомба во училиштето во селото Житоше

СВР Битола - ОВР Прилеп - Надворешна канцеларија за криминалистички работи денеска поднела известување до Основното јавно обвинителство Прилеп поради лажно пријавување за кривично...

Пристигнаа вакцините против грип – може да се пријавите и преку...

Четириесет илјади вакцини против сезонски грип за ранливи групи население пристигнаа во земјава. Во тек се законските процедури во Агенцијата за лекови и медицински...

Уште една пријава за Илир Мета за организиран криминал и корупција

Уште една пријава доставена до Специјалното обвинителство за организиран криминал и корупција (СПАК) против поранешниот претседател Илир Мета и неговата сопруга Моника Круемади. Пријавата ја...

Општина Тетово поднесе кривична пријава за Теута Арифи, Касами обвини за...

Градоначалникот на Тетово, Биљал Касами објави дека општината поднела кривична пријава против поранешната градоначалничка Теута Арифи за еден предмет на експропријација. Тој ја обвини...

Нова кривична пријава против ексдиректорот на Агенцијата за храна и ветеринарство

Поранешниот директор на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Поповски, доби кривична пријава за злоупотреба на службената положба и овластувања. - Пријавениот, во својство на...

МВР: Лажна е пријавата за напад

Од МВР информираат дека биле направени потребните проверки и дека било утврдено дека пријавата за напад е лажна. - Се преземаат мерки за утврдување на...