Ознака: пресврт

Неопходно е да се направат целосен пресврт и рестарт на целата...

Анализа во Стопанската комора на Македонија: Недостига силна политичка волја за излез од маѓепсаниот круг на сивата економија Процените се дека сивата економија кај нас...

Бајден направи пресврт и во Пенсилванија, држава без која Трамп ги...

Демократскиот кандидат Џо Бајден го презеде водството пред актуелниот претседател Доналд Трамп во Пенсилванија, сојузна држава, која со веќе освоените, му е доволна за...

Шекеринска во Касарна Илинден: Направивме пресврт

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во пресрет на ратификацијата на НАТО протоколот за членство во Алијансата и гласањето за измените на Законот за...

Од готово вересија

Според „акцискиот план“ на премиерот, имплементиран и во собраниската предлог-одлука за распишување референдум, тој треба да се одржи на 30 септември. Интересно е дека...

СДСМ не знае да владее, ВМРО-ДПМНЕ не знае да биде опозиција

Обесхрабрува фактот дека станува збор за континуитет на одамна воспоставениот систем на безочност, неодговорност и неказнивост, во кој партиите само се сменуваат на власта...