Ознака: прекројување

Кој ќе вози во повеќе брзини, а кој „во рикверц“

Од Елисејската палата нови идеи за прекројување на ЕУ Мошне симптоматична забелешка, добиена како резултат од македонското евроинтегративно искуство, е таа дека „кога францускиот претседател...

Лавров ја отфрли можноста за прекројување на границите на Балканот

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров ја отфрли можноста за прекројување на границите на територијата на поранешна Југославија. На заедничката прес-конференција по разговорите со српскиот...

Прекројување на границите на Балканот ќе предизвика опасен домино-ефект

Промената на границите на Косово ќе им го олесни патот на босанските Срби да се обединат со Србија Албанските владини претставници не се многу убедливи...

Западните медиуми повторно за прекројување на границите

Идејата за голема Албанија деновиве е на насловните страници на швајцарскиот дневен весник „Блик“, додека на истата тема пишува и германскиот весник „Бадише цајтунг“ Швајцарскиот...