Ознака: поскапеа

Дизелот поевтини, бензините поскапеа

Со последната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се зголемуваат за 0,50 денари за литар,...

Бензините поскапеа половина денар

Малопродажните цени на бензините од ноќеска на полноќ се покачени за половина денар, така што цената на „еуросупер БС-95“ изнесува 67 денари за литар,...