Ознака: пораз

Синер го запре Ѓоковиќ на Австралија Опен

Италијанскиот тенисер Јаник Синер го запре Новак Ѓоковиќ во полуфиналето на Австралија опен, победувајќи го, по три часа и 22 минути, со 3-1 во...

Македонските ракометари поразени од Франција на отворањето на Европското првенство

Македонската машка ракометна репрезентација загуби вечерва во Дизелдорф од Франција со 39:29 на отворањето на 16. Европско првенство чиј домаќин до 28 јануари ќе...

Македонските одбојкари со пораз од Италија го завршија настапот на ЕП

Македонија го заврши настапот на Европското првенство во одбојка со убедлив пораз (3-0) во осминафиналето од актуелниот континентален и светски шампион, Италија. Пред околу 6.000...

Мировни преговори: победа или пораз на Западот (3)

Изминативе денови меѓународната јавност е затечена од последниот предлог за поделба на Украина, кој ни помалку ни повеќе доаѓа од НАТО. Имено, шефот на...

Мировни преговори: победа или пораз на Западот (2)

Изминативе денови меѓународната јавност е затечена од последниот предлог за поделба на Украина, кој, ни помалку ни повеќе, доаѓа од НАТО. Имено, шефот на...

Македонските ракометарки поразени од Црна Гора на почетокот на Европското јуниорско...

Македонската женска ракометна јуниорска репрезентација со пораз го започна настапот на ЕХФ Европското првенство во Романија, откако вечерва загуби од Црна Гора со 33-29...

Медведев му го нанесе првиот пораз на Ѓоковиќ годинава

Рускиот тенисер Данил Медведев му го нанесе првиот пораз нa светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ, во 2023 година, откако вечерва славеше во полуфиналето...

Ашаданов: Кошаркарките го дадоа максимумот

Можеби резултатот против Белгија е превисок, но девојките не се откажаа и дадоа отпор колку што беше во нивна моќ, вели македонскиот селектор Ашаданов МАКЕДОНИЈА...

СП 2023: Норвешка беше пресилна за „Новата“ подмладена македонска репрезентација

Големиот фаворит ракометната селекција на Норвешка не дозволи изненадување на почетокот на Светското првенство што се игра во Полска и Шведска и забележа убедлив...

Гамбит Асеко СЕЕ почна со пораз и со победа

ШАХ - ЕВРОПСКИ КЛУПСКИ КУП ВО АВСТРИЈА Во првото коло на ЕКК за шахистки, единствениот македонски претставник загуби од Памхаген (0,5-3,5), во второто убедливо славеше...