Ознака: полиција

Уапсен осомничениот по кој се трагаше за престрелката во Мала Речица

Полицијата го уапси Д.Ф., по кој се трагаше во врска со престрелката во Мала Речица, каде едно лице загина, а двајца беа повредени. Извори од...

Комби влета во толпа луѓе во германски Минстер, возачот се самоубил

Најмалку две лица загинаа, а 20 се повредени, откако човек со психолошки проблеми влета со комби во маса луѓе во германски Минстер, пред да...

Поранешниот бразилски претседател Лула да Силва одбива да ѝ се предаде на...

Поранешниот претседател на Бразил, Луис Инасио Лула да Силва одби да ѝ се предаде на полицијата, како што претходно побара судот. Лула имаше рок до...

Расчистен случајот во Мала Речица, поднесени 12 кривични пријави

СВР Тетово во соработка со СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција при МВР, го документираше и расчисти случајот од 5 април во Мала...

Две лица физички нападнати во сендвичарница во Скопје

Четири непознати лица изутрината во 4.30 часот во сендвичарница на улицата „Никола Карев“ во Скопје физички ги нападнале Ј.Б. (33) и неговиот другар А.Н.   Како што...

Две лица фрлале менија во ресторан во Скопје и не ја...

Машко и женско лице половина час пред полноќ недолично се однесувале во ресторан во центарот на Скопје, информира МВР. Случајот во полиција бил пријавен 40...

Турската полиција заплени стотици килограми дрога и уапси над 50 лица

Во дводневната операција на турската полиција приведени се повеќе од 50 луѓе и конфискувани се стотици килограми дрога во операцијата спроведена ширум цела земја,...

Никола Митревски – Кољо пренесен во затворот „Шутка“, откако сам...

Никола Митревски - Кољо, осомничен за насилните настани на 27 април во Собранието и кој досега беше во бегство, денеска попладне сам се пријавил...

Полицијата во регионот води битка со 20 црногорски кланови

Нарко бизнис, убиства, застрашување, претепување, лихварство, перење пари и шверц на автомобили се најчестите „бизниси“ со кои се занимаваат црногорските криминални кланови, пренесуваат српските...

Украдена опрема од лабораторијата на Фармацевтскиот факултет

Украдени се опрема и предмети во вредност од 300.000 денари во тешка кражба во лабораторија на Фармацевтскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“...