Ознака: Подгорица

Евакуирана судската зграда во Подгорица поради закана од бомба

Поради дојава за бомба евакуирана е зградата во која се наоѓаат Врховниот, Апелациониот и Вишиот суд во Подгорица. Како што дознава порталот РТЦГ, информацијата за...

Црна Гора ќе го екстрадира До Квон, јужнокорејскиот „крал на криптовалутите“

Црна Гора ќе го екстрадира „кралот на криптовалутите“ До Квон на Јужна Кореја, одлучи Вишиот суд во Подгорица. Според црногорските медиуми, Апелациониот суд претходно...

Награда до 10 милиони долари за информации за кибер нападите во...

Американскиот Стејт департмент обезбеди награда до десет милиони долари за информации што можат да помогнат да се расветлат кибер нападите извршени против интересите на...

Mакедонскиот бенд „Д Трикстерс“ со музичко – магионичарско шоу ја воодушеви...

Македонските музичари Гого Реквием (Георги Гавровски), и Филип Каровски, обединети во акустичниот бенд „Д Трикстерс“, по повод Меѓународниот ден на жените – 8 Март,...

Еден загинат, а петмина повредени во експлозија на бомба на влезот...

Во експлозија на бомба на влезот во Основниот суд во Подгорица денеска загина М.Б. (40) од Подгорица, а пет лица се повредени, соопшти Срѓан...

ПАНОРАМА

Подготвил: Mарјан Велевски Подгорица – Граѓаните на Црна Гора плаќаат најевтино гориво во регионот, соопштија од тамошната влада. Како што е наведено на инстаграм-профилот на...

Панорама

Подготвил: Mарјан Велевски Софија - Три лица се усмртени, а четврто се бори за живот по удар на гром во центарот на Софија. Настраданите се...

Панорама

Подготвил: Марјан Велевски Атина - Во два одвоени случаи, едниот во близината на островот Лерос, другиот во близината на Пелопонез, грчката крајбрежна служба во текот...

Театарот за деца и младинци гостува во Подгорица

Театарот за деца и младинци од Скопје гостува на 9. Меѓународен фестивал на кукларство во Подгорица, Црна Гора, со претставата „Палешка“ (според мотивите од...

Исмаили, Димовски, Рамчиловиќ и Манасијевски нови амбасадори во Брисел, Париз, Подгорица...

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на денешниот брифинг со новинарите соопшти нови имиња на четворица амбасадори. Тој инфомира дека е започната и евалуација...