Ознака: плејоф

Голден стејт поведе со 2-0, Мајами славеше на гости

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Кошаркарите на Голден стејт поведоа со 2-0 во победи во финалето на Западната конференција на НБА-лигата, откако во вториот меч на...

Атланта израмни, рекорд на Богдановиќ

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Кошаркарите на Атланта на свој терен го совладаа Милвоки со 110-88 во четвртиот натпревар од плејоф-финалето на Источната конференција во НБА-натпреварувањето...

ЛА Клиперс се врати во игра

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Кошаркарите на Лос Анџелес клиперс успеаја на свој терен да го добијат третиот натпревар од полуфиналната плејоф-серија на Западната конференција на...

Шампионот елиминиран, Џејмс без титула

Кошарка - НБА, плејоф Кошаркарите на Феникс стигнаа до четвртата победа во плејоф-серијата во НБА-лигата, откако на гости во „Стејплс центарот“ го победија со 113-100...

Џејмс и Грин се на чекор до титула со трет различен...

ЛА лејкерс поведе со 3-1 во победи против Мајами и сега го дели еден триумф од 17-от трофеј во НБА. Титули со три клуба...

Првпат во финале меѓу себе ќе играат Мајами и ЛА лејкерс

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Кошаркарите на Мајами и на Лос Анџелес лејкерс првпат ќе играат меѓу себе во големото финале на НБА-лига, а првиот меч...

Џејмс им се приклучи на Џабар, Џонс и на Расел

ЛА лејкерс ќе игра за 17-та титула, а Џејмс (35) 10-ти пат се пласира во финале во НБА, со што стана четвртиот кошаркар со...

Бостон се врати во игра за пласман во прво финале по...

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Третиот натпревар од финалната серија на годинашниот плејоф на Источната конференција во кошаркарската НБА-лига, помеѓу Бостон и Мајами, го доби Бостон,...

По две продолженија, Торонто остана во игра за одбрана на титулата

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Во неизвесна завршница, по две продолженија, актуелниот кошаркарски првак Торонто го доби шестиот меч против Бостон во плејофот од НБА-лига со...

Кош на половина секунда пред крајот ја прекина серијата победи на...

КОШАРКА - НБА, ПЛЕЈОФ Лос Анџелес клиперс поведe против Денвер со 1-0 во победи во полуфиналето од плејофот на Западната конференција во кошаркарската НБА-лига, откако...