Ознака: платно

Љубовни двојки што оставија трага на големото платно

Дваесетте примери што следуваат покажуваат незаборавни двојки од големиот екран. Без разлика дали ги сакате или не, дали сте љубител на филмот или не,...

Џони Деп се враќа на големото платно

Џони Деп ќе го игра францускиот крал Луј Петнаесетти во филмот на француската режисерка Мајвен Ле Беско. Снимањето започнува ова лето, потврди магазинот „Вераети“. Филмот,...

Кој ги препознава овие слики?

Во контејнер, поставен на паркинг во Германија, неодамна едно лице случајно пронашло две многу вредни масла на платно, стари 350 години. - Сликите се пронајдени...

И усните можат да бидат платно

Андреа Рид, шминкерка и моделка од Канада, е вистинска ѕвезда деновиве на интернет. Медиумите ги забележаа нејзините уметнички фотографии на Инстаграм, каде што оваа...

Филмот „1917“ – воена поезија на платно

Најновото филмско остварување на режисерот Сем Мендез, кого публиката го знае по филмот „Американска убавина“, како и филмовите за тајниот агент 007, „Скајфол“ и...

Торбуле од ленено платно

(коледарска приказна) Од поголемите деца од улицата на Шуте-Буте беше слушал за доживувањата од одењето рано взори од куќа до куќа и пеењето коледарски песни....

Лезбиските приказни го освоија филмското платно

Индустријата учи дека публиката сака да гледа различни приказни, мегауспешните „Месечева светлина“, „Црниот пантер“ или „Луди богати Азијци“ или, пак, ЛГБТ-тематски филмови, кога само...