Ознака: Пики Блајндерс

Серијата „Пики Блајндерс“ се сели на големото платно

Креаторот на популарната британска серија „Пики Блајндерс“, Стивен Најт, уште во 2017 година зборуваше за можноста оваа телевизиска драма да се пресели на големото...

Вистинската банда „Пики блајндерс“ од Бирмингем

Мрачното индустриско подземје претставено во култната серија „Пики блајндерс“ на Би-би-си можеби не е сто проценти автентично, но подземјето било исто толку смртоносно и...

Дејвид Бекам се „здружи“ со гангстерите од „Пики Блајндерс“

„Кент енд Курвен“, модната марка која е во косопственост на Дејвид Бекам, најави нова колекција во соработка со хит-серијата „Пики Блајндерс“, пренесува „Индепендент“. Колекцијата која...