Ознака: параноја

Премиерот на Апасиев му читаше дефиниција за параноја, лидерот на Левица...

Премиерот Димитар Ковачевски одговарајќи на прашање од пратеникот Димитар Апасиев му цитираше дефиниција за тоа што е паранонија. Апасиев пак му возврати со цитат од...

Кога живите им завидуваат на мртвите

Длабоко жалам што моето враќање од неколкумесечната пауза е повторно под сенката на смртта. Се прашував деновиве каде застанав (со колумните). Од каде да...

„Санаториум“ со „Параноја“ се враќа на сцената

Македонскиот култен треш-состав „Санаториум“ се враќа на сцената со нова песна насловена „Параноја“. Новата композиција на „Санаториум“ во целост е авторско дело на членовите на...

Дали и колку сме параноични?

Живеејќи во општество во кое напредните технологии овозможуваат непречено следење на движењето и комуникациите со другите луѓе, а подгревани од постојаните известувања за можна...