Ознака: Параглајдерство

Милевски: Крушево станува центар за авантуристички туризам

Заврши реконструкцијата и доградбата на полетувалиштето за параглајдеристи во Крушево, како еден од најголемите туристички потенцијали за авантуристички туризам во Пелагонискиот регион и во...

Параглајдеристка од Кина тешко повредена во Крушево

Параглајдеристка од Кина добила тешки телесни повреди при слетување на меѓународен натпревар во параглајдерство во Крушево, соопшти МВР. Во Полициската станица Крушево вчера во 13.40...

Второ издание на адреналинскиот фестивал „Кога во Крушево“

Втора година едноподруго љубителите на планинските адреналински спортови и рекреативците ќе можат да уживаат во убавините на крушевските предели. Оваа година фестивалот „Вен ин...

Сѐ за лајк, сѐ за возбудување

Љубителите на екстремните спортови се на различна возраст, образование, социјален статус. И во Македонија сѐ повеќе млади, но и повозрасни, се занимаваат со екстремни...