Ознака: објава

Граѓаните одговорно да објавуваат податоци, зголемен бројот на злоупотреби

Европски ден за заштита на личните податоци Граѓаните без оглед на возраста треба да бидат одговорни кога ги објавуваат или даваат своите лични податоци, апелираат...

Хакерите од иранската „Татковинска правда” објавија над илјада банкарски сметки на...

Членовите на иранската група „Татковинска правда” продолжуваат со објавување податоци од кибер-нападите на владини институции и банки во Албанија. Доцна попладнето на нивната страница се...

Лазаров објави крај на професионалната играчка кариера

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров денес објави дека ја завршува професионалната кариера како играч. Тој преку социјалните мрежи ја образложи својата одлука. Во продолжение во...

Закерберг не отстапува од неговата одлука наспроти незадоволството на вработените

По вчерашната телефонска расправија со вработените, извршниот директор на „Фејсбук“ Марк Закерберг одби да го промени ставот кој досега го бранеше, според кој му...

Секој втор ден има објава за исчезнато лице

Во Македонија за две години исчезнале 697 лица од кои 466 само во Скопје,но во полицијата немаат евиденција за тоа колку од исчезнатите се...