Ознака: облачно

Викендов облачно и ветровито време, од понеделник дожд

За време на викендот ќе има зголемување на облачноста, ќе дува засилен ветер од јужен правец (на повеќе места над 60 км/час) и ќе...

Сончево со мала облачност, во текот на новогодишната ноќ ведро, со...

Утрово биле измерени -3 степени на Попова Шапка, -2 во Маврови Анови, Тетово, Штип и Струмица, -1 степен во Крушево, 0 во Претор, Битола,...

Утре облачно и магливо, со повремен дожд

Времето утре ќе биде значително облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини од снег. Претпладне во одделни котлини ќе има...

Облачно и врнежливо време во текот на викендот

Времето денеска ќе биде облачно преку целиот ден, со пообилни врнежи, информираат од УХМР. На повеќе места ќе наврнат над 25 литри на квадратен метар,...

Утре облачно и постудено со врнежи од дожд и снег

Времето утре ќе биде облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и повисоките места од снег каде ќе се формира нова...

Викендов облачно време со повремен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде...

Утре наутро магливо, а попладне облачно

Утре наутро по котлините ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде умерено до значително облачно со поголема облачност во западните...

Утре облачно со температури под нулата во утринските часови

Утре претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот ќе биде умерено облачно со слаб до умерен ветер...

Умерено облачно и топло време

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и релативно топло. Во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла. Вдолж Повардарието ќе...

Утре променливо облачно време со температура до 18 степени

Утре ќе биде променливо облачно и посвежо со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Попладне почнувајќи од северните делови облачноста ќе се намалува....