Ознака: Ниш

В недела евакуација на жителите на Ниш поради неутрализирање бомба останата...

Во Ниш, в недела ќе биде уништена голема бомба останата од бомбардирањето на НАТО во 1999 година, пронајдена пред четири дена на градилиште при...

Пехарот отпатува за Ниш

Задоволен сум од играта на ПВК Локомотива, а нашиот играч Иван Шутовски, со 16 гола, беше прогласен за најефикасен на турнирот. Видовме убаво и...

Никој нема да умре оти не е опериран! Кардиохирурзите од Ниш...

Добиваме пораки за поддршка од сите страни, многу луѓе нè предлагаат за орден или за награда. Мислам дека само си ја вршевме работата, дека...

Миоки со шест медали

ЏУДО - НА ТУРНИРОТ ВО НИШ Младите џудисти на скопскиот клуб Миоки, предводени од тренерот Игор Паскоски, постигнаа забележителен успех освојувајќи вкупно шест медали, од...

Дојави за бомби и евакуации на три трговски центри во Белград...

Трговските центри „Галерија“, „Меркатор“ и „Рајичева“ во Белград и „Делта планет“ во Ниш денеска се евакуирани поради дојава за бомба, јави дописникот на МИА...

Уапсен управник на затворот во Ниш, пуштал криминалци од затвор за...

Србија Српската полиција, по наредба на Обвинителството за организиран криминал, ги уапси Д.П., директорот на Казнено-поправниот дом во Ниш, и уште две лица поради сомнение...

Ѓоко Здравески заврши со просек 10, сега е на „Сорбона“: Ги...

ОБРАЗОВАНИЕ – Каде се некогашните најдобри студенти? „Нова Македонија“ со повеќе написи ќе објавува каде се и што работат нашите некогашни најдобри дипломци Од осум часот...

Ѓорчев: Мојот татко е во кома откако се вакцинираше во Ниш

Познатиот пулмолог Ангелко Ѓорчев, татко на поранешниот пратеник Владимир Ѓорчев, е 73-годишниот Македонец кој паднал во кома откако се вкацинирал вчера во Ниш, Србија. Влатко...

Угостителите од Македонија викендов ќе се вакцинираат во Ниш

Независната угостителска комора во соработка со стопанската комора на Србија за сите заинтересирани македонски угостители и угостителски работници, вклучувајќи ги и музичарите без разлика...

Затвор од осум години му се заканува на момчето од Ниш...

Немања Стоиљковиќ од Ниш беше сослушан во обвинителството за борба против високо-технолошки криминал. Дваесет и пет годишното момче се сомничи дека бил администратор на групата...