Ознака: мопеди

Возачи на мопеди и на мотоцикли страдаат од возачи на автомобили

Годинава во Македонија има една мотоциклистичка сообраќајна несреќа со смртни последици и 31 со потешки повреди. Лани имало четири сообраќајки со смртни последици и...

Скопје има 48 електрични автомобили

Освен на јавни површини, електрополначи ќе има пред фреквентни објекти како хотели, ресторани, шопинг-центри Со поставување неколку станици за електрично полнење автомобили и електрични мопеди...