Ознака: Меган Маркл

Последните зборови на Меган Маркл пред заминувањето од палатата

Многу обожаватели на кралското семејство беа разочарани кога Меган Маркл и принцот Хари решија да направат „чекор назад“ како постари членови на британското кралско...

Фрогзит ги остава Хари и Меган без кралската резиденција

Пред крунисувањето на Чарлс Трети Принцот Хари и неговата сопруга Меган, кои сега живеат во јужна Калифорнија, САД, ќе мора да го напуштат својот дом...

Која е тајната на здравата коса на Меган Маркл?

Нега и убавина Војвотката од Сасекс му ја препушта секојдневната нега на косата на фризерот Џорџ Нортвуд, познат стилист, кој стои зад голем број познати...

Какви предизвици ги очекуваат Меган Маркл и принцот Хари во 2022...

Принцот Хари и Меган Меркл полека го комплетираат списокот на активности предвидени за годинава, кој вклучуваше и некои задачи преостанати од 2020 година. Војводата и...

Меган Маркл го одбележа роденденот со иницирање на проект за менторирање...

За да го одбележи својот 40-ти роденден војвотката од Сасекс вчера го објави стартот на нова амбициозна менторска програма за жени, „40 x 40“,...

Британскиот принц Хари и Меган Маркл по вторпат станаа родители

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл по вторпат станаа родители. Нивната ќерка ќе го носи името Лилибет Дајана Маунтбатон-Виндзор. Нејзиното прво име, Лилибет,...

Второто дете на принцот Хари и Меган ќе биде обединувач на...

Најмал медијатор! Кралскиот експерт Ник Булен смета дека доаѓањето на ќерката на принцот Хари и Меган Маркл ќе помогне да се обедини кралското семејство по...

Меган Маркл ќе објави детска книга заснована на односот помеѓу Хари...

Меган Маркл следниот месец ќе објави детска книга под наслов „Клупата“ за односот помеѓу татко и син, базирана на нејзиниот сопруг принцот Хари и...

Меган Маркл со порака се збогува од принцот Филип

Меган Маркл, сопругата на принцот Хари, не можеше да присуствува на погребот на војводата од Единбург, принцот Филип, поради напредната бременост. Таа напиша порака...

Биографот Том Бауер ќе пишува за животот на Меган Маркл

Том Бауер, познат како господарот на неовластените биографии, ја подготвува својата следна книга - за војвотката од Сасекс, објавија британски медиуми. Тој е познат...