Ознака: мајка

Телото на Навални предадено на неговата мајка

Телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални е вратено на неговата мајка, соопшти неговата портпаролка Кира Јармуш на Х. - Људмила Ивановна сѐ уште е во...

Мајка од Струмица осомничена за запуштање и малтретирање на дете, примено...

Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против мајка осомничена за кривично дело – Запуштање и малтретирање на дете од член...

Врската мајка – бебе може да се тренира

Родителството е посебна улога во животот, особено за мајката. Покажано е дека родителството се пренесува трансгенерациски, но и се учи и ова последното е...

„Некст тајм“ албумот „Мајка“ и го посветија на татковината!

„Мајка“ е насловен новиот албум на дуото „Некст тајм“, што го сочинуваат близнаците Мартин и Стефан Филиповски, а премиерно беше претставен вчеравечер. Како и секогаш,...

Државата за едни мајка, а за други маќеа

Незадоволството и протестите на работниците во различни сектори во државата не стивнуваат. По протестите на СОНК, незадоволни од својот статус во општеството и односот...

Визијата на една фотографка да се биде мајка и уметница

Светот е сцена Серијата од фотографии наречена „Мајка како креаторка“ на тајванската фотографка Ени Ванг прикажува различни фази на мајчинството, од бременост до одгледување син...

Малолетничка со остар предмет се обидела да ја нападне мајка си

Тетовските полицајци вчера привеле малолетничка која претходно сакала со нож да ја нападне сопствената мајка, но била спречена во намерата. При приведувањето биле повикани претставници...

Државата е маќеа, не е мајка

(Пописот низ слики, без бројки) Најпрво сакам да признаам дека бројките од пописот ги разгледав само бегло, згора-згора, колку да се информирам за основните податоци...

Мојата мајка

Литературно катче Мојата мајка е единствена на свет јас сум нејзин најличен цвет. Три цвета таа во срцето носи бакнежите ѝ се утрински роси. Нејзините раце никогаш не грешат кога сме тажни, тие...

„Играм и пеам за мојата мајка“

Празничен проект на ДКЦ „Карпош“ - Скопје По повод 8 Март, Денот на жената, во организација на детскиот културен центар „Карпош“ и Град Скопје, беше...