Ознака: Луис Хамилтон

Седумкратниот светски шампион Хамилтон се сели во Ферари?

ФОРМУЛА 1 Луис Хамилтон (39) е подготвен за неочекувана преселба во Ферари за сезоната 2025, пишува „Би-би-си“. Неколку извори велат дека тврдењата за врски помеѓу...

Хамилтон доби почесно бразилско државјанство

Бразилскиот парламент усвои закон со кој му се дава почесно државјанство на седумкратниот светски првак во Формула 1, Британецот Луис Хамилтон, во знак на признание за...

Хамилтон го „ослободи“ Верстапен од вина и најави нова борба меѓу...

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон изјави дека нема поплаки за Макс Верстапен за случувањата во сезоната во 2021 година и дека е фокусиран на...

Луис Хамилтон прогласен за витез

Сер Луис Хамилтон е прогласен за витез како признание за блескавата кариера во Формула 1 и заслугите во мотоспортот само неколку дена откако контроверзно ја...

Бред Пит и Луис Хамилтон заедно во тркачки филм

Славниот холивудски актер Бред Пит и светскиот првак во Формула 1 Луис Хамилтон ќе ги здружат силите во новиот тркачки филм кој треба да...

Маестрална победа на Хамилтон во Португалија

Седумкратниот шампион во Формула 1 Луис Хамилтон со Мерцедес триумфираше на трката за Големата награда на Португалија, откако успеа да се врати по раното...

Хамилтон го изедначи рекордот на Шумахер

Луис Хамилтон е на добар пат да ги постави сите можни рекорди во Формула 1, откако шесткратниот светски шампион рутински стигна до победа на...

Хамилтон: Најдраматичниот крај на една трка што го паметам

ФОРМУЛА 1 - ПО ПОБЕДАТА ВО ТРКАТА ВО СИЛВЕРСТОУН СО ДУПНАТА ГУМА ВО ПОСЛЕДНИОТ КРУГ На правиот дел тој беше 19 секунди зад мене во...

Луис Хамилтон 16-ти пат победи со т.н. хет-трик

Светскиот првак тргна од пол-позицијата, победи и го извози најбрзиот круг на трката во Унгарија, што 16-ти пат му успева во кариерата во една...

Хамилтон со триумф го стигна рекордот на Шумахер на „Хунгароринг“

Британскиот возач Луис Хамилтон со Мерцедес е победник на третата сезонска трка во Формула 1. Предмалку Британецот по осми пат триумфираше на патеката „Хунгароринг“...