Ознака: КЛУПСКИ КУП

Центар Асеко СЕЕ ремизира со прворангираниот Монте Карло

Кај шахистките, Куманово и Гостивар ги забележаa првите победи, а кај шахистите Гамбит Асеко СЕЕ го претрпе првиот, а Прилеп вториот пораз ШАХ - ЕВРОПСКИ...

Медни Всадник и Јужен Урал нови шампиони

Македонскиот машки првак Алкалоид го освои осмото место ШАХ - ЕВРОПСКИ КЛУПСКИ КУП Руската екипа Медни Всадник по вторпат во машка и руската екипа Јужен Урал...

Босна и Монте Карло најтрофејни

Првиот ваков машки турнир под покровителство на ЕКУ е одржан во Солинген во 1975 година, а од 1996 година им се приклучуваат и клубовите...