Ознака: кирил лазаров

„Македонија под мое водство ќе игра брз и модерен ракомет“

Пред нас е голема одговорност и се надевам на долгорочна и успешна соработка. Нѐ чекаат битки на кои треба да одговориме соодветно и квалитетно....

Кирил Лазаров нов селектор на ракометната репрезентација

Легендарниот македонски ракометар, Кирил Лазаров, е нов селектор на машката репрезентација. На вчерашната седница на Управниот одбор на Ракометната федерација донесена е одлука Лазаров...

Лазаров Велики

ИХФ го одбележа подвигот на капитенот на Македонија Капитенот Кирил Лазаров стигна до импресивната бројка од 500 гола во македонскиот дрес на големите натпреварувања, 22...

Лазаров оствари уште еден неверојатен подвиг

Капитенот Кирил Лазаров влезе во историјата со подвигот остварен во синоќешниот пораз на Македонија од Шведска (20-32) на ракометниот Мундијал во Египет. Тој стана...

Карабатиќ ракометар на деценијата, Лазаров е најдобриот десен бек

Според гласовите, најдобрата постава на деценијата ја сочинуваат тројца Французи, двајца Шпанци и по еден Македонец, Германец и Данец ИЗБОР НА „ПЛАНЕТ ХЕНДБАЛ“ Францускиот репрезентативец Никола...

Манасков: Со Лазаров би биле добар тандем

Ракометот порано и сега е многу различен. Единствено нешто што ги спојува ракометот од сега и порано се добрите бекови. Не може да се...

Ракометот нѐ обедини

Огромна поддршка почувствуваме, нацијата е на нозе, како и секогаш. Оваа традиција треба да продолжи, затоа што само тоа нѐ обединува. Без разлика на...

Едноставно морате да го сакате кралот Кирил!

Голот на капитенот Кирил Лазаров за победа на Македонија над Украина (26-25) во вечерашниот меч од Европското првенство одигран во Виена, импресионираше бројни љубители...

Лазаров против Кузмановски во Купот на ЕХФ

По вчерашната ждрепка на групите за Купот на ЕХФ, капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров со неговиот француски Нант, за противник во групната фаза...

Лазаров, Ристовски и Кузмановски ќе играат во групната фаза

Ракометарите на Металург не се пласираа во групната фаза на Купот на ЕХФ откако во реванш-дуелот од 3-то коло со словенечкиот вицепрвак Горење одиграа...