Ознака: кирил лазаров

Нема да биде исто без Лазаров и Миркуловски на теренот, но...

Македонскиот ракомет и репрезентацијата повеќе нема да бидат исти, како ниту ракометната Лига на шампионите, ниту европските и светските првенства, без Кире и Жути...

Нант му се поклони на кралот Лазаров

Нант му укажа голема чест на најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров во неговиот последен меч пред тамошната публика, одигран денеска против Тулуз (32-18) во...

Најмоќниот левучар ќе има што да покаже и како тренер

Благодарност за Лазаров од РФМ и од ЕХФ По веста дека најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров (42) се прости од активното играње по повеќе од...

Лазаров: Полека се разјаснува сликата на кого ќе сметаме во иднина

Полека ни се разјаснува сликата на кого ќе сметаме во иднина, а ние во стручниот штаб треба од сето видено да ги најдеме тие...

Лазаров: Ги изморивме и надигравме Словенците, но не верувавме во победа

Пропуштивме голема шанса. Словенците беа во грч, се изненадија кога видоа дека и без Кире Лазаров можеме добро да одиграме, кажа еден од најискусните...

Ракометот е спорт број еден во Македонија и така треба да...

Ракометот е спорт број еден во Македонија и така треба да се третира за да продолжи да се издигнува и на клупско и на...

Србите со убедлива победа против Македонија

Македонија загуби со високи 33:23 во вториот тест-меч против Србија во Ниш, каде што селекторот Кирил Лазаров им даде шанса на сите ракометари кои...

Б-репрезентацијата почнува подготовки за првиот тест

РАКОМЕТ Селекторот Лазаров повика млади ракометари што настапуваат во домашното првенство за мечевите со селекцијата на Србија во Ниш викендов Селекторот и капитен Кирил Лазаров денеска...

Проверени имиња на списокот на Лазаров за двомечот со Данска

Новиот селектор на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, го објави списокот на играчи за претстојниот двомеч против светскиот првак Данска, во рамки на...

Лазаров ќе има четворица помошници во репрезентацијата, Миркуловски со двојна улога

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров, го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари со репрезентацијата на Данска, за пласман...