Ознака: камбоџа

Шер се зазема и за горилата од трговскиот центар откако го...

По успешната кампања за ослободување на слонот Каван, познат како најосамениот слон на планетата, американската пејачка Шер се впушти во нов поход, овојпат да...

Печени врапчиња во Пекинг, опаш од алигатор во Камбоџа

Пикантни детали од свечените гозби на светските лидери На патувањата во странство, лидерот на поранешната СФРЈ, Јосип Броз-Тито, го следела дегустаторска екипа што ги тестирала...

Се сруши будистички храм во Камбоџа

Најмалку три лица загинаа, а 13 се повредени кога се сруши будистички храм во изградба во Камбоџа. Несреќата се случи во Сием Рип, познат по...

Во урнатините од зградата во Камбоџа пронајдени двајца преживеани

Во урнатините од зградата кој во саботата се сруши во Сиханоуквиле, Камбоџа пронајдени се двајца преживеани мажи, со што, според последните податоци, во несреќата...

Трагедијата во Камбоџа отвори прашања за кинескиот градежен бум

Во Камбоџа постои голема загриженост за стандардите на кинеските градежни компании кои вршат градежни услуги, по неодамнешното уривање на зграда во земјата, пренесува „Гардијан“.  Тројца...

Се урна зграда во Камбоџа, најмалку 18 загинати и голем број...

Најмалку 18 луѓе загинаа на градилиште на зграда во Камбоџа кога се урнала челичната конструкција од седум ката. Уште најмалку 24 луѓе се повредени,...

Откриена илегална агенција за сурогат мајки во Камбоџа

Полицијата во Камбоџа упаднала во два стана во главниот град Пном Пен каде открила 33 бремени девојки кои потпишале договори да бидат сурогат мајки...