Ознака: казино

Притвор за жител на Долно Оризари: Истурил бензин врз слот-машини во...

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против 35-годишен жител на селото Долно Оризари кој е осомничен за кривично дело – Предизвикување општа опасност од...

Утврдено кој го извршил убиството во казиното во Капиштец: Поднесена кривична,...

СВР Скопје вчера поднесе кривична пријава до ОЈО Скопје против Џ.С.(44) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“, казниво...

Извршен увид во казиното Капиштец каде што е убиен 46-годишен маж,...

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје извршил увид на лице место во казино на улицата „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, каде едно...

Еден убиен во пукање во казино во Капиштец

Маж од Арачиново е убиен во казино во Капиштец. Од МВР информираа дека пукањето се случило утрово во објект на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, а...

Затекнати малолетници во казина во акциска контрола во угостителски објекти

Две малолетни лица затекнати се синоќа во казина при акциска контрола во угостителски објекти на територијата на СВР Скопје извршена од страна на надлежни...

Грчки државјанин починал во казино во Гевгелија

Грчки дравјанин починал вчера во казино во Гевгелија, информираат од Министерството за внатрешни работи. – Околу 15.20 часот вчера во Полициска станица Гевгелија е пријавено...

Пожар во казино во Ѓорче Петров

Во казино во Ѓорче Петров пред околу половична час изби пожар. На лице место интервенираат екипи од Противпожарната служба. На терен во моментов интервенираат пет возила,...

Измамник од тетка си барал пари за лекување, па ги потрошил...

Полицијата поднесе кривична пријава против 41-годишен велешанец со иницијали А. Д. поради сомнение за сторено кривично дело измама. Како што информираат од МВР, на 10...

Скопјанка нападната во казино

24-годишна скопјанка била физички нападната во казино во скопската населба Шуто Оризари, известува МВР. Вчера, околу 21.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека околу...

Скопјанец се степал со обезбедувањето во казино

Триесет и осумгодишен скопјанец е пријавен дека се тепал со обезбедувањето во казино. Полицијата соопшти дека инцидентот се случил синоќа пред казино на подрачјето на...