Ознака: итен состанок

Борел ги повика Вучиќ и Курти на итен состанок во Брисел

Потпретседателот на Европската комисија и шеф на службата за надворешни работи на ЕУ, Жосеп Борел, ги покани српскиот претседател Александар Вучиќ и косовскиот премиер...

Украина бара итен состанок на Советот за безбедност

Украина бара свикување на итен состанок на Советот за безбедност на Обединетите нации поради најавата на Русија дека ќе стационира тактичко нуклеарно оружје во...

Самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита бара итни средби...

Самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита како потписник на Гранковиот колективен договор за здравствената дејност што опфаќа 15.000 вработени, реагира на изјавата...

Путин свика итен состанок на Советот за безбедност – украинските сили...

Руските медиуми јавуваат дека украинските сили влегле на руска територија во областа Брјанск, која на север граничи со Украина. ТАСС пренесува дека „според последните...

Лидерите од Г7 денеска ќе оддржат итна средба по повод руските...

Лидерите на групата Г7- седумте индустриски најразвиени земји во светот, денеска околу пладне ќе одржат виртуелен состанок на кој ќе разговараат за нападите на...

Конфедерацијата на синдикалните организации бара итна седница на Социјално-економскиот совет

Конфедерацијата на синдикалните организации на Македонија (КСОМ) бара од Владата итно да се одржи седница на Социјално-економскиот совет. Според КСОМ, причина за ваквото барање е...

Украина бара итен состанок со Русија и земјите-членки на ОБСЕ

Украина побара итен состанок со Русија и земјите-членки на Организацијата за европска безбедност и соработка (ОБСЕ). Руската Државна дума денеска изгласа нацрт-резолуција за признавање на...

Вучиќ свика итен состанок поради случувањата во Црна Гора

Српскиот претседател Александар Вучиќ закажа состанок со премиерката Ана Брнабиќ и министерот за надворешни работи Никола Селаковиќ за да разговараат за надворешно-политичките можности, односите...

Свикан итен состанок на кабинетот на Вучиќ по оставката на Харадинај

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва се сретна со своите соработници, како и со претседавачот и српски член во Претседателството на БиХ, Милорад Додик, веднаш...