Ознака: излегува

Прислушувањето не излегува од мода

Граѓаните и новинарите во Македонија повторно беа изложени на неовластено следење на комуникациите, овој пат и преку социјалните мрежи, што го актуализира прашањето за...

Ангела Меркел излегува од карантин

После две недели карантин во нејзиниот дом, германската канцеларка Ангела Меркел се враќа во нормала. Одлуката уследи по три негативни теста, а владиниот портпарол...