Ознака: Западни земји

Западoт ќе се изложи на „колосални ризици“ доколку ја снабди Украина...

Западните земји ќе се изложат на „колосални ризици“ доколку ја снабдат Украина со борбени авиони Ф-16, го цитираат денеска руските агенции рускиот заменик -...

Западни земји: Никој нема да биде измамен во случај со валкана...

Никој нема да биде измамен ако Русија го интензивира конфликтот во Украина под изговор дека Киев ќе употреби „валкана бомба“ на своја територија, изјавија...

Лавров смета дека Западот, а не Русија, е виновен за кризата...

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров при посетата на Африка зборуваше за глобалното поскапување на храната, за што ги обвини САД и Европската...

Западните земји поделени за забраната за „Хуавеи“

Земјите што ги забранија производите од кинескиот телекомуникациски гигант „Хуавеи“ сочинуваат повеќе од една третина од светскиот БДП. До крајот на 2019 година, Австралија,...