Ознака: ждрепка

Ангола, Исланд и САД ривали на Македонија

Двете најдобри репрезентации од секоја од осумте групи ќе продолжат во следната фаза РАКОМЕТ - ЖДРЕПКА ЗА СП 2024 ЗА МЛАДИНКИ ВО СКОПЈЕ Женските репрезентации на...

ДИК го утврди редоследот на гласачкото ливче, Пендаровски прв, Силјановска Давкова...

Актуелниот претседател и кандидат на СДСМ и коалицијата на претстојните претседателски избори Стево Пендаровски ќе биде прв на листата за претседателските избори што се...

ДИК утре ќе ја спроведе ждрепката за редоследот на претседателските кандидати

Редоследот на претседателските кандидати на изборното ливче за изборите на 24 април ќе биде познато утре. Државната изборна комисија (ДИК) утре ќе ја спроведе ждрепката...

Македонските ракометари добија лесна група за квалификациите за ЕП 2026

Ракометните репрезентации ги дознаа своите противници во квалификациите за пласман на Европско првенство во 2026 година што ќе се одржи во Данска, Шведска и...

Меѓу себе ќе играат САД и Србија, односно Германија и Франција

На турнирот за кошаркарки во групата Ц се олимпискиот и светски првак САД, континенталните прваци Белгија и Јапонија, како и Германија КОШАРКА - ЖДРЕПКА ЗА...

Италијанско дерби во Лига Европа, Милан против Рома!

Денеска во Нион беа извлечени четвртфиналните двојки за Лига Европа и потенцијалните полуфиналиња. Ждрепката сакаше италијанско дерби во Лига Европа, Милан за противник ја доби...

Реал Мадрид против Манчестер Сити во четвртфиналето на Лигата на шампионите

Двајца од најголемите фаворити во Лигата на шампионите – актуелниот освојувач на трофејот Манчестер Сити и најтрофејниот клуб на турнирот, Реал Мадрид ќе се...

Наполи ќе игра со Барселона за пласман во четврт-финалето

Наполи на македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас и Барселона третпат во претходните неколку сезони ќе играат меѓу себе, откако се сретнаа и во осминафиналето...

Вечерва ждрепка за ЕП 2024

Репрезентациите од четирите барабани (во секој барабан има поранешен европски првак) ќе бидат распределени во шест групи, двете првопласирани од секоја група ќе продолжат...

Ашаданов: Целта останува иста

Македонија е во групата Г, заедно со првиот фаворит Србија, Украина и со Португалија, а дуелите ќе се играат од ноември годинава до февруари...