Ознака: донација

Кралството Норвешка донираше 76 неборбени моторни возила за армијата на Македонија

Кралството Норвешка денеска ѝ ја предаде донацијата од 76 неборбени моторни возила на земјава. На предавањето на возилата во касарната „Илинден“ во Скопје свои...

„Алкалоид“ донираше течен „Омепразол“, вреден 12,5 милиони денари, за лекувањето на...

За едногодишна терапија за деца, пациенти на Клиника за детски болести и на Клиника за респираторни заболувања кај децата - Козле Како континуиран поддржувач на...

Данска ќе ја испрати целата своја артилерија во Украина, најави Фредериксен

Данската премиерка Мете Фредериксен денеска најави дека Данска ќе ја испрати целата своја артилерија во Украина и ги повика европските земји да ги снабдат...

Момче од Неготино ја растеше косата седум години и ќе ја...

Момче од Неготино ја растеше косата седум години и сега ја донира за перика за деца болни од рак, објави МИА. Станува збор за...

Скопската Итна помош доби седум амбулантни возила, донација од ЕУ

Седум возила за брза помош доби денеска Службата за итна помош во Скопје, како донација од ЕУ. Станува збор за најнова испорака на помош...

Прилепска Пиварница донираше на Клиниката за урологија во Битола и ја...

Прилепска Пиварница со својот бренд „Златен Даб“, втора година по ред, месецот ноември го посвети на машкото здравје, со кампањата „На здравје, за машкото...

Концертно пијано – донација за Националната опера и балет од...

Во Националната опера и балет се одржа пијано-концерт во организација на Амбасадата на Република Чешка, по повод Националниот ден на оваа пријателска земја. На...

Ди Каприо и Безос донираат за спасување на Aмазонската Прашума

Холивудската ѕвезда (48) и основачот на „Амазон“ (59) се здружија за да ѝ помогнат на иницијативата „Предизвик за заштита на нашата планета“ да инвестира...

Новаци доби донација за справување со пожари од збратимената хрватска општина...

Во општината Новаци денеска пристигна помошта за доброволните пожарникари од збратимената хрватска општина Хрпеље Козина и доброволното противпожарно друштво ПГД „Материја“. Донацијата се состои...

Нова донација за Крива Паланка од Амбасадата на Кина, Џанг Ѕуо...

Амбасадорот на НР Кина, Џанг Ѕуо, денеска беше во официјална посета на Општина Крива Паланка, при што оствари средба со градоначалникот Сашко Митовски, по...