Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24565)

Виктор Апостоловски со втор албум и со спот

Виктор Апостоловски на 28-от роденден го промовира својот втор албум насловен „Во срцето“. Албумот е комплетно авторско дело на Апостоловски, а само за песната...

„Воздишка“ е новиот видеозапис на Викторија Лоба

„Воздишка“ е новиот видеозапис на Викторија Лоба, кој се промовира премиерно на нејзиниот јутјуб-канал. Снимен е на познатата вулканска плажа Вајт бич на островот...

„Колектив ветерница“ тежнее да создаде општество за слободно растење

Колективот ја учи публиката дека танцовиот театар е во мода, дека може да се работи и да се учи низ игра, и дека зрелите...

Негови пасии беа модата, книгите и мачката Шупет

Карл Лагерфелд, водечкиот дизајнер на модната куќа „Шанел“ во изминатите 30 години, почина вчера во 86-та година, објавија француските медиуми. Дизајнерот, кој во една...

Откажувањето на пратеничките мерки е контрапродуктивно

По одлуката на албанските опозициски пратеници да се откажат од пратеничките мандати, портпаролката на Европската комисија, Маја Коцијанчич, во изјава за албанската државна агенција...

Белград ја подотвора вратата за изградба на руска нуклеарка

На прашањето дали соработката со Русија ќе доведе до изградба на нуклеарна електроцентрала, ресорниот министер одговори дека „тоа е тема за која ќе се...

Поевтин роаминг со Грција

Поевтин роаминг меѓу Македонија и Грција, а во делот на податочниот сообраќај уште во летната сезона, најавија вчера ресорните министри на двете држави, Дамјан...

„Чебрен“ ќе се гради, „Галиште“ ќе чека

Во наредните неколку недели се очекува тим од ИФЦ да ја посети нашата земја и, се очекува, тогаш да бидат утврдени повеќе детали за...

Се расчистува ли теренот пред посетата на папата?

Иако никој од надлежните, или барем упатените, досега не одговори директно на прашањето дали минатонеделната антитерористичка акција на МВР насочена против приврзаници на Исламската...

Има ли фантоми во избирачкиот список

Полека влегуваме во предизборна кампања за претседателските избори, кои треба да се одржат пролетва поточно во втората половина од април, и повторно како пред...