Ознака: Директори

Беќаровски: Клинички да има директор избран од Влада, а раководители на...

Директорот на Клинички центар да го бира Владата, но раководители да бидат вработени на клиниката со минимум 20 години искуство, истакна денеска на прес-конференција...

Се тепале двајца директори на училишта во Кавадарци, Јанчев најави разрешување

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. - Денеска околу...

Опозицијата ги објави платите на директори во М-НАВ – Ковачевски најави...

ВМРО-ДПМНЕ вчера објави дека платите на раководните лица во М-НАВ достигаат и до 5-6 илјади евра, а денеска премиерот Димитар Ковачевски, на новинарско прашање...

За директори на Онкологија и на Детска клиника Сали ги именуваше...

Министерот за здравство Беким Сали за вршител на должност медицински директор на Универзитетска клиника за детски болести ја именува д-р Стојка Нацева-Фуштиќ, додека за...

Објавени имињата на новите директори на скопските јавни претпријатија

Денес се назначени новите в.д директори на Јавните претпријатија во Скопје, информираат од Град Скопје. Со ЈП Лајка назначена е да раководи Радмила Пешева, додека...

Директорите денеска не ги отворија училиштата за учениците, не добиле официјален...

„Нова Македонија“ контактираше директори на неколку основни и средни училишта низ земјава. Тие официјално не сакаа да ја коментираа состојбата меѓу СОНК и Министерството...

Царовска се сретна со директорите на битолските училишта

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, денеска се сретна со директорите на основните и средните училишта во Битола. На состанокот разговараа за текот...

Филипче на состанок со директори од повеќе клиники

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска се сретна со директорите на повеќе клиники во Скопје, каде се отворени ковид центри, како и болницата ГОБ...

Владата препорача Садула Дураку и Нина Ангеловска да бидат во одборот...

Владата на денешната седница заклучи да му препорача на Собранието на акционерите на „Македонски телеком“ да ги отповика од должноста членовите на одборот на...

Царовска: Успешно течат онлајн предавањата и наставата со физичко присуство

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, вечерва одржа координативен онлајн состанок со околу 300 директори на основните и средните училишта. На состанокот се зборуваше...