Ознака: Дафина Стојаноска

Маричиќ ги демантира обвинувањата од Стојаноска, пратеници од ВМРО-ДПМНЕ побараа негова...

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ попладнево демантираше дека на пратеничката Дафина Стојаноска и испратил вербална или гестикулативна порака на денешната собраниска седница за...

Стојаноска тврди дека Маричиќ ѝ праќал бакнежи: Како не ви е...

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска, остро реагираше на однесувањето на вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ, на собраниската седница за пратенички прашања. Таа кажа...

Стојаноска го искина францускиот предлог: Овој звук ќе ви ги пара...

Дафина Стојаноска од ВМРО-ДПМНЕ уште на почетокот од собраниската седница на која треба да се расправа за францускиот предлог, го искина документот. Според неа,...

Стојаноска: Заев преговара за да се спаси од сопствените велепредавства и...

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска денеска од пред зградата на МНР во нејзината изјава се осврна на црвената линија и одбраната на...

Стојаноска: Со 33 милиони евра за „Макпетрол“, Заев сака да добие...

Заев знае дека прави криминал со поклонувањето на 33 милиони евра на Макпетрол, и затоа ги тера пратениците да гласаат закон, истакна Дафина Стојаноска...