Ознака: будење

Никогаш не будете го вашето куче

Животни Без разлика дали тоа е вашето домашно милениче или куче што дреме во парк, будењето на кучињата што спијат всушност може да предизвика сериозни...

Не можеме да заспиеме, се будиме ноќе или уморни. Како да...

Експертите за спиење ги опишуваат совршените услови за побрзо заспивање, а воедно и за вистински квалитетен сон и велат дека иако секогаш немаме можност...

Конечно време за будење

Денес ќе пишувам за двајца охриѓани, Македонци, што се во сродство со мене, но и за лажните и невистинити податоци што ги има насекаде...

Семакедонски собир против омаловажувањето на македонскиот национален идентитет и достоинство

Во изјава за „Нова Македонија“ владиката Агатангел посочува дека организаторите само побарале поддршка од него како црковно лице, кое има авторитет меѓу народот, на...

Медицински совети – Будењето со музика ќе ви помогне да се...

Австралиските истражувачи велат дека видот на алармот што го користите може да влијае на тоа колку лесно ќе се разбудите. Повеќе остри тонови може...

Кинески танцов театар гостува со „Будење“

Утревечер, во 20 часот, во Македонскиот народен театар, ќе гостува кинескиот танцов театар „Гуангдонг сонг енд денс“ со изведба на модерниот танц насловен „Будење“...

Ново будење на Европа?

Зборувајќи пред повеќе од 250 француски дипломати и пратеници во Париз, Макрон предупреди дека ЕУ не смее повеќе да зависи од Америка, кога станува...