Ознака: Бојан Јовановски

Јовановски бара расчистување на „Рекет“ и фер постапка за „Меѓународен сојуз“,...

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, денеска пред Основниот кривичен суд поднесе барање за повторување на постапката за случајот „Рекет“, за кој смета оти...

Со оваа здравствена состојба не можам во затвор, со себе носам...

Првообвинетиот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан Јовановски - Боки 13, денеска се појави во Апелациониот суд во Скопје на седницата закажана во врска со...

Бојан Јовановски е во болница, одложена јавната седница за „Меѓународен сојуз“

Бојан Јовановски-Боки 13 се уште е во лоша здравствена состојба и во болница. Ова е причината поради која е одложена јавната седница пред Апелација...

Бојан Јовановски однесен на операција, неговиот адвокат тврди дека е животозагрозувачка

Во тек е операција на Бојан Јовановски - Боки 13 во болницата „Свети Наум Охридски“ - Скопје, објави „Макфакс“. Тој утринава бил однесен во...

Бојан Јовановски задржан на болничко лекување, поради влошена здравствена состојба

Поради влошување на здравствената состојба, Бојан Јовановски, е задржан на лекување во болницата за хируршки болести „Св.Наум Охридски“. Во болницата, од затворот „Идризово“ бил...

Ќе се истражи нападот врз Бојан Јовановски, министерот Тупанчевски верува во...

Министерот за правда Никола Тупанчевски рече дека треба да се постапи во однос на настаните што се случија во затворот „Идризово“ кога физички бил...

Јовановски имал отоци и гребаници по нападот, не го задржале на...

Бојан Јовановски-Боки 13 синоќа е донесен на преглед во Ургентниот центар со анамнестички податок за физички напад. Констатирани се видливи надворешни повреди, отоци и...

Бојан Јовановски нападнат од тројца затвореници во „Идризово“, пренесен на Клинички

Три лица вчера физички го нападнале Бојан Јовановски – Боки 13 во кругот на затворот „Идризово“, каде тој ја издржува затворската казна, потврдија за...

Боки 13 хоспитализиран, му се влошила здравствената состојба

Бојан Јовановски е хоспитализиран во Градската болница „Св. Наум Охридски“ откако му се влошила здравствената состојба, објави А1 он. Јовановски има хронични здравствени проблеми со...

Врховен ги одби барањата на Катица Јанева и Бојан Јовановски за...

Врховните судии ја потврдија затворската пресуда за предметот „Рекет“ каде на Катица Јанева ѝ беше одредена седумгодишна затворска казна, а на Бојан Јовановски му...