Ознака: борбеност

Ракометниот мундијал во Македонија најави нов ѕвезден бран

Според играта, борбеноста и талентот што ги прикажаа на СП за кадети во Скопје, многумина од младите ракометари влегоа во тефтерите на тренерите и...

Борбеноста, несебичноста и желбата за победа движечка сила на Египет

Ракометните кадети на Египет, кои станаа нови светски прваци, на дело го демантираа тренерскиот став дека одбраната е таа што го добива натпреварот, а...

Томовски: Мотивот и борбеноста на високо ниво

Вечерва е новото дерби Металург - Вардар во Регионалната лига Ракометарите на Металург, денеска, од 20.15 часот (пренос на МТВ), во СЦ „Борис Трајковски“, во...