Ознака: „Бетмен“

Синот на Лашс Фокс ќе биде првиот црномурест Бетмен

Следниот Бетмен ќе биде црномурестиот Тим Фокс соопшти „Ди-Си комикс“, пренесуваат светските медиуми. Џо Ридли ќе биде автор на новата серија, со уметничките специјални...

Роберт Патинсон закрепна од ковид-19 и продолжи снимањето на новиот филм...

Снимањето за претстојниот филм за Бетмен, во кој Роберт Патинсон ја има главната улога, продолжи неделава во Ливерпул и фотографии од сетот беа објавени...

Снимањето на „Бетмен“ прекинато по позитивниот тест на Роберт Патинсон

Снимањето на филмот „Бетмен“ повторно е прекинато откако е потврдено дека Роберт Патинсон е позитивен на тест на коронавирус. Снимањето кое почнало во Глазгов,...

Почна снимањето на новиот филм за Бетмен

По многубројните исцрпувачки подготовки, најпосле почна снимањето на новиот филм за суперхеројот Бетмен. Тоа го објави сценаристот и режисер Мет Ривс, со што и...

Колин Фарел е новиот Пингвин во „Бетмен“

Режисерот на новиот филм за Бетмен, Мет Ривс, конечно потврди дека Колин Фарел ќе го глуми ликот на Пингвин. Филмот во моментот се снима, а...

„Џокер“ – шегата што не би ја разбрале

Базиран на најпопуларниот негативец од „ДС комикс“, вечниот непријател на Бетмен, Џокер на Тод Филипс на маестрален начин успева да излезе од стандардните шеми...

Роберт Патисон прво Бетмен, па Бонд

Дени Бојл, режисерот што ги снимаше „Треинспотинг“ и „Милионер од гетото“, а потоа проба да го убие Џејмс Бонд, открива дека актерот што ќе...

Бетмен слави 30 години на филмското платно

Пред 30 години на 23 јуни 1989 година, филмот за култниот суперхерој Бетмен ја имаше својата премиера. Жанр: акција, авантура, суперхерој Режија: Тим Бартон Сценарио: Сем Хен,...

Роберт Патинсон ќе биде новиот Бетмен?

Актерот Роберт Патинсон (33) периодов е во преговори за новата улога на Бетмен, пишуваат светските медиуми. Ѕвездата од „Самрак“ е еден од главните конкуренти...

Подемот на темниот витез Трамп

Холивудската компанија „Ворнер брос“ го „забрани“ најновиот видео-клип на американскиот претседател Доналд Трамп, откако тој во него искористи музика од култниот филм „Подемот на...