Ознака: аркадиј дворкович

Титулите за Медни Всадник и Јужен Урал, Алкалоид осми

Машката руска екипа на Медни Всадник и женската руска екипа на Јужен Урал, се нови клупски шаховски прваци на Европа за 2021 година. Тоа...

ФИДЕ избира претседател – Макропулос, Дворкович или Шорт?

Гркот Георгиос Макропулос, Англичанецот Најџел Шорт или Русинот Аркадиј Дворкович - еден од овие тројца кандидати се очекува утре да стане новиот претседател на...