Ознака: аплауз

Зоран Заев пречекан со аплауз во СДСМ

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, кој по изборниот пораз најави оставка од функцијата, како и од функцијата претседател на Владата, со аплауз беше пречекан...

Регионот веќе ни посакува молитва и аплауз

Членовите на еден од најперспективните македонски бендови, „Фанк шуи“, велат дека не им недостигаат храброст и лудост, што е сосема доволно за да бележат...

Аплауз и овации за нашите херои

Во оваа уникатна, епска борба, на фронтот во првите борбени редови се докторите, медицинските сестри и техничарите. Здравствените работници си ги ризикуваат своите животи...

Овации и долг аплауз за „Буре барут“ на Пројковски во Црна...

Премиерата на претставата „Буре барут“ на Дејан Дуковски, во режија на Дејан Пројковски, која беше изведена на 12 октомври, на Големата сцена на Црногорското...