Тетовец бил приведен синоќа околу 1 часот по полноќ, поради напад врз неговата мајка.

– Полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Е.А.(27) од тетовско село, поради постоење основи на сомнение дека на 12.06.2021 околу 18 часот физички ја нападнал неговата мајка – соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.