32-годишен маж од Куманово бил физички нападнат од неговата сопруга која била една година постара од него, соопшти полицијата.

Според информации од таму, вчера во 15.00 часот во Полициската станица Аеродром, 32-годишен маж од Куманово пријавил дека околу 10.00 часот во семејниот дом бил физички нападнат од неговата сопруга И.К.(33) од Скопје.

Се работи на расчистување на случајот, велат истражните органи.