Ознака: загинат пешак

Прегазен пешак во Ѓорче Петров

Сообраќајна несреќа вечерва се случи на улицата „Ѓорче Петров“ во истоимената општина. Сообраќајката се случила кај општинската зграда и во неа автомобил удрил во пешак...